Офіційний сайт відділу освіти Глухівської РДА

Методична скарбниця

Методичні рекомендації до проведення уроків інформатики

сайт Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

http://zno-kharkiv.org.ua

 

Мета використання матеріалів: ознайомлення випускників загальноосвітніх навчальних закладів із структурою сайту ХРЦОЯО, який є каналом оперативної офіційної інформації про умови проведення ЗНО та джерелом матеріалів, що забезпечать якісну й своєчасну підготовку до тестування.

Очікувані результати

Використання запропонованих матеріалів дозволить учням:

Ø    ознайомитися із структурою сайту ХРЦОЯО, УЦОЯО та інш;

Ø    отримати детальну інформацію про основні розділи сайту («Методичний порадник», «Корисні посилання», «Запитання»,    «Пробне тестування», «Тренувальні тестування» тощо);

Ø     виконати завдання, необхідні як з огляду формування компетентності у використанні інформаційно-комунікаційних технологій, так і для підготовки до ЗНО: надіслати електронний лист до ХРЦОЯО, зареєструватися для участі в пробному тестуванні, взяти участь у тренувальному тестуванні тощо.

Зв'язок із програмою з «Основ інформатики»:

Метою вивчення курсу інформатики є формування теоретичної бази знань учнів з інформатики та вироблення практичних навичок свідомого використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у повсякденній навчально-пізнавальній, а потім і професійній діяльності.

До теоретичної бази знань відносяться: загальне уявлення про будову та функціонування ПК, можливості використання глобальної мережі Інтернет.

Практичні навички використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій передбачають уміння працювати з програмами для роботи з електронною поштою; здійснювати пошук потрібної інформації в мережі Інтернет.

Отже, запропоновані матеріали можуть бути використані на уроках інформатики в 11 класі (у тому числі, за рахунок резервного часу) при опрацюванні таких тем навчальної програми:

Розділ ІІ. Глобальна мережа Інтернет

Тема 3. Види, основні характеристики комп'ютерних мереж.

Тема 5. Програми браузери. Пошук інформації в Інтернет.

Тема 6. Пошук інформації в Інтернет. Пошукові системи.

Тема 7. Електронна пошта. Поштові програми.

Тема 8. Форуми та їх призначення. Правила роботи у форумах.

Тема 9. Інформаційна безпека при роботі з Інтернет.

Обладнання уроку: комп’ютерний клас, доступ до Інтернету.

Характеристика основних розділів сайту

(матеріали для вчителя)

 

Вступне слово учителя

Тільки тоді, коли є мета , повністю

розкривається значення,

цінність і зміст інформації

Останній навчальний рік у школі для кожного покоління випускників, їхніх батьків і наставників є найбільш хвилюючим. Ви стоїте на порозі дорослого життя, будуєте плани на майбутнє. Імовірно, більшість із вас мріє отримати вищу освіту. На сьогоднішній день існує лише єдина можливість стати студентом – успішно пройти зовнішнє незалежне оцінювання, склавши тест із відповідних предметів.

Запорукою успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання є завчасна підготовка до нього. Першим кроком у підготовці до ЗНО має стати отримання інформації про умови тестування та вимоги, які висуваються до його учасників.

Сподіваємося, що всю необхідну інформацію ми знайдемо на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Адреса сайту: http://zno-kharkiv.org.ua/

 

Презентація розділів сайту

 

Розділ «Новини»

Цінність інформації

пов’язана з її новизною

Уся інформація, що стосується проведення зовнішнього незалежного оцінювання, оперативно розміщується на головній сторінці сайту. У розділі «Новини» можна дізнатися про останні заходи регіонального центру. Тут розміщується інформація-нагадування про день і час проведення тестування з конкретного предмета, схеми проїзду до пунктів тестування, звіти про тестування, які відбулися.

Повідомлення про видання нормативних актів, які визначають порядок проведення тестування, також оперативно з’являються у «Новинах», а з текстами нормативно-правових актів можна ознайомитися у розділі «Нормативні документи».

 

Розділ «Нормативні документи»

Цінність інформації

визначається

 своєчасністю її отримання

У розділі «Нормативні документи» можна оперативно  ознайомитися із усіма існуючими документами Міністерства освіти та науки України щодо терміни проведення та порядок реєстрації на тестування, перелік предметів, з яких проходить зовнішнє незалежне оцінювання, про умови участі у пробному тестуванні та інш. Всі документи з’являються на сайті у день їх офіційного оприлюднення.

 

Розділ «Методичний порадник»

Інформація – дорогий товар,

 який має високу цінність

Тестування не більш складний іспит, ніж інші державні іспити, але він має іншу форму. Враховуючи специфіку проведення цього виду оцінювання, його мету і завдання, можна стверджувати, що формула успішного проходження тестування виглядає приблизно так: «міцні, систематизовані знання з предмета + досвід роботи з тестами».

У розділі «Методичний порадник» розміщені чинні програми з предметів тестування, технічні характеристики тестів.

Технічні характеристики тестів – це офіційний документ, який визначає тривалість тестування, кількість завдань, їх типи, перелік рекомендованої для підготовки літератури. Технічні характеристики розроблені Українським центром оцінювання окремо для кожного предмета тестування.

У розділі розміщено усі тестові завдання з усіх предметів, починаючи з 2008 року, та відповіді до них. Навіть, якщо в якомусь із предметів після 2008 р. відбулися зміни у форматах завдань, можна зробити відповідні корективи у виконанні цих тестів, керуючись технічними характеристиками тестів 2012 р.

 

 

Розділ «Тренувальне тестування»

Цінною може бути

інформація, яка є актуальною

Тренувальне Інтернет-тестування – це ще один спосіб підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Тестування розроблено на базі завдань, які входили до тестів минулих років. Добірка завдань з кожного предмета укладена з урахуванням технічних характеристик тестів 2012 року. Це означає, що формати завдань, час на їх виконання, а також схема їх оцінювання відповідають вимогам, які висуваються до тестів зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року.

Під час тренувального тестування можна потренуватися у виконання тестових завдань, а також визначити рівень своєї підготовки з предметів тестування в online-режимі. Картина буде більш об’єктивною, якщо  виконувати завдання самостійно, не маючи поруч консультантів-помічників,  підручників, посібників та конспектів. Результат тестування можна отримати одразу після завершення виконання завдань.

Увага! Результат тестування нараховується у «сирих» тестових балах та не переводиться у шкалу 100-200 балів. Шкала 100-200 балів є рейтинговою і визначається після порівняння результатів виконання тестів з конкретного предмета усіма учасниками по всій Україні під час проведення основного тестування.

Отримавши «сирий» тестових бал, знаючи максимальний бал за виконання тестового завдання, а також таблицю, яка показує помилки,  можна зробити висновок про рівень своєї підготовки та побачити, з яких розділів програми того чи іншого предмета треба попрацювати.

Тренувальне Інтернет-тестування проводиться безкоштовно.

Оновлений зміст даного розділу розпочне роботу з 01 грудня 2011 року.

 

Розділ «Корисні посилання»

Джерело інформації

невичерпне

Як і будь-який сучасний сайт, сайт ХРЦОЯО розширює інформативні можливості за рахунок розміщення на своїй сторінці посилань на інші сайти, які так чи інакше пов’язані з питаннями проведення ЗНО. Безпосередньо з сайту ХРЦОЯО можна перейти на Інтернет-сторінки Міністерства освіти і науки України; Українського центру оцінювання якості освіти; вищих навчальних закладів.  

 

 

Розділ «Поставити запитання»

Цінною може бути

 інформація, яка є зрозумілою

Якщо після подорожі розділами сайту залишилися запитання, на які відповіді не знайдено, – існує даний розділ.

Можна також написати електронного листа до ХРЦОЯО. Саме так забезпечується зворотній зв'язок адміністратора сайту та його відвідувачів. Це робить сайт «живим», цікавим, інтерактивним.

 

 

Розділ «Пробне тестування»

Хто володіє інформацією,той володіє світом

Ефективною формою підготовки до ЗНО є пробне тестування. Основна мета його проведення – надати можливість майбутнім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання ознайомитись із процедурою тестування.

Учасники будуть працювати в умовах, що точно відтворюють порядок проведення основної сесії. Відтак – вони матимуть можливість відчути атмосферу справжнього тестування, зауважити, які документи необхідно взяти для посвідчення своєї особи, розрахувати час, необхідний для виконання завдання та перенесення відповідей у бланки А та Б, тощо.

Роботи пробного тестування не оцінюються. Проте всі учасники отримають ключі відповідей і зможуть зробити висновок про рівень своєї підготовки з предмета. Якщо пробне тестування покаже, що у знаннях є якісь прогалини, ще буде час попрацювати над помилками.

У 2012 р. пробне тестування пройде 24 та 31 березня.

Пробне тестування проводиться на платній основі.

Як і основне, воно потребує попередньої реєстрації учасників.

Увага! Реєстрація на пробне тестування здійснюється виключно на сайті ХРЦОЯО з 1 по 30 листопада 2011 р.

Для реєстрації та отримання запрошення на пробне тестування необхідно зробити 6 кроків:

1. Зробити електронну заявку:

ü    ознайомитися з умовами проведення;

ü    заповнити всі поля та отримати персональний код;

ü    зайти на Персональну сторінку.

2. Роздрукувати квитанції для оплати окремо з кожного предмета та Заяву.

3. Оформити Заяву та надіслати поштою до ХРЦОЯО.

4. Оплатити квитанції в будь-якому банку протягом 3 робочих днів.

5. Перевірити статус оплати та надходження Заяви на Персональній сторінці через 10 робочих днів з моменту оплати квитанцій та відправки Заяви.

6. Роздрукувати з 1 лютого 2012 р. із Персональної сторінки Запрошення, в якому буде зазначено місце та час проведення.

 

Календар відвідування сайту

Дата відвідування сайту ХРЦОЯО

Привід зайти на сайт

постійно

Новини про ЗНО

з 1 по 30 листопада 2011 р.

Реєстрація на пробне тестування

з 1 грудня 2011 р.

Тренувальне Інтернет-тестування

із січня  2012 р.

Реєстрація на ЗНО


 

Практичне завдання

 

Тема: Відправлення електронного листа до ХРЦОЯО

 

Завершальним етапом ознайомлення із інформацією сайту ХРЦОЯО повинно стати відправлення одного електронного листа від класу на вказану електронну адресу zno_sumy@i.ua (лист може бути відправлений як повідомлення або як прикріплений файл та надісланий із будь-якої електронної поштової скриньки).

Лист обов’язково повинен включати такий текст:

 

«Ми, учні ____ класу _______________________________ (навчальний заклад) _____________________ району/місту _______________________ області, ознайомились із інформацією на сайті ХРЦОЯО і знаємо, де і у який спосіб працювати з необхідною нам інформацією.

На уроці ми працювали із ______________________________ (ПІБ вчителя).»

 

 

 


 


Середа, 2020-02-26, 10:10 PM
Вітаю Вас Гість

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Друзі сайту

Пошук

Пошук